De Ligt përgjigjet për Barcelonën – i jep shpresë Juventusit

  • 16 maj 2019 - 10:57
De Ligt përgjigjet për Barcelonën – i jep shpresë Juventusit

Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt ka zbuluar se ende nuk ka arritur ndonjë marrëveshje me Barcelonën dhe tregon se akoma gjithçka mbetet e hapur.

Mbrojtësi holandez ka qenë i lidhur me lëvizjet në Juventusi, Barcelonë, Manchester United dhe Real Madrid, shkruan GazetaBlic.

Shfaqjet e tij fantastike me Ajaxin kanë lënë diskutim për skuadrat e mëdha evropiane. Ajaxi  arriti në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve këtë sezon.

Pas fitores së 34-të të Eredivisionit – pas një fitoreje ndaj De Graafschap, Ligt u intervistua nga shtypi – ku foli për të ardhmen e tij.

De Ligt tha: “Nuk është ende koha për të folur për të ardhmen time. Nuk e di nëse do të shkoj me De Jong-un në Barcelonë, unë ende duhet ta analizoj situatën dhe ofertat mirë.

“Ne do të shohim se çfarë ndodh dhe ku do të jem në fund të verës, për tani nuk ka asnjë marrëveshje.”

Juventusi është gjithashtu i nxehtë që ta transferojë të De Ligtin – por gjithçka do të merret vesh në afatin kalimtar të verës.

(Kosova Sot Online)