Zëdhënësi i Barcelonës e konfirmon interesimin e Bayern Munichut për Coutinho

  • 13 gusht 2019 - 20:31
Zëdhënësi i Barcelonës e konfirmon interesimin e Bayern Munichut për Coutinho

Bayern Munich ka shprehur interesimin për ta afruar në skuadër Philipe Coutinho në këtë afat kalimtar por nuk është arritur ndonjë marrëveshje me Barcelonën, ka thënë zëdhënësi i kësaj skuadra sot (e marte)

Coutinho erdhi në janarin e vitit 2018 në Camp Nou si njëri prej plejmejkerëve më të mirë në Premier Ligë me ekipin e Liverpool.

Por, tani konsiderohet tepricë në skuadrën katalunase, derisa është në treg dhe për nënshkrimin e tij ka shprehur dëshirë Bayern Munich të cilët nuk e kanë më James Rodriguezin, i cili kaloi dy sezoni në huazim tek ta.

“Ka pasur interes nga FC Bayern, por nuk kemi marrëveshje. Kjo është e tëra çfarë mund të them në këtë moment”, ka thënë zëdhënesi i Barcës për Goal dhe Spox kur është pyetur për ndonjë kalim të Coutinhos në Bavari.

Por, kalimi i brazilianit në Bavari varet shumë edhe nga ndonjë marrëveshje e Barcelonës për Neymar me PSG, pasi që francezët po ashtu kanë shprehur interesim për Coutinhon.

(Kosova Sot Online)