Rooney s’përmbahet, e godet më bërryl kundërshtarin dhe përjashtohet nga loja

  • 22 gusht 2019 - 10:01
Rooney s’përmbahet, e godet më bërryl kundërshtarin dhe përjashtohet nga loja

Wayne Rooney është përjashtuar nga loja pasi e goditi me bërryl një lojtar kundërshtarë në humbjen e skuadrës së tij DC United 2:1 kundër New Yorl Red Bulls, pas ndërhyrjes së video asistentit të gjyqtarëve (VAR).

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave njihet si “Kupa e Atlantikut” dhe këtë herë i takoi vizitorëve.

Por ngjarja kryesore e cila e mori vëmendjen e mbrëmjes ishte incidenti i sulmuesit anglez Wayne Rooney.

Rooney u përjashtua nga loja në pjesë të parë për shkak se e goditi me bërryl një lojtar kundërshtar.

Pas rishikimit të incidentit në Var, ish-sulmuesi i Manchester Unitedit u ndëshkua direkt me karton të kuq në minutën e 24-të, për një goditje me bërryl në Cristian Cassseres gjatë një korneri. 

(Kosova Sot Online)