Sarri mund të kthehet në bankinë kundër Napolit

  • 30 gusht 2019 - 17:50
Sarri mund të kthehet në bankinë kundër Napolit

Napoli e viziton Torinon dhe me këtë munds të rikthehet në bankë edhe Maurizio Sarri ntek Juve, sipas asistentit Giovanni Martusciello.

Maurizio Sarri mund të kthehet në kohë me orar kur Juventusi e pret ish ekipin e tij të Napolit të shtunën.

Ish trajneri i Chelsea nuk ishte në ndeshjen e parë në vikendin e tyre të fundit në fitoren kundër Parmas pasi që ishte diagnostifikuar me pneumoni në fillim të muajit.

Juve i ka dhënë Sarrit kohë deri pas pushimit të ndeshjeve ndërkombëtare për t’u rikuperuar, por asistenti i tij Giovanni Martusciello, ka thënë se 60 vjeçare është gati për t’u kthyer në punë.

“Ai është mirë. Sarri gjithmonë ka qenë prezent në klub madje edhe kur ishte në stërvitje”, ka thënë Martusciello i ka thënë gazetarëve të premten.

“Ne kemi pasur stërvitjet finale në mbrëmje dhe pastaj ne do të shohim nëse ai do të ia del nesër me këtë gjë”. 

(Kosova Sot Online)