Kosova vs Gjibraltari, rezultati dhe statistikat pas pjesës së parë

  • 10 tetor 2019 - 18:51
Kosova vs Gjibraltari, rezultati dhe statistikat pas pjesës së parë

Perfundon pjesa e pare (0-0)

45′ – Kosova tenton, por nuk thyhet mbrojtja e Gjibraltarit

37′ – Muslija i pafat

36′ – Zhegrova harkon per mrekulli, Nuhiu nuk e arrin topin siç duhet

33′ – Vjen kartoni i pare i verdhe, ndëshkohet Casciaro me numrin (7)

33′ – Florent Muslija tenton nga distanca, por nuk tregohet i sakte

30′ – Atdhe Nuhiu tenton ne sulm, por shkakton faull ne portierin

28′ – Goditje denimi per Kosoven, Berisha tenton serish, asgje per Kosoven

24′ – Berisha rrezohet ne zone dhe kerkon penallti, gjyqtari heshte (ende 0-0)

22′ – Bernard Berisha ka leshuar nje mundesi te arte per ta kaluar Kosoven ne epersi

17′ – Berisha e Zhegrova po tentojnë t’i shkaktojnë telashe Gjibraltarit përmes krahëve, por deri më tani nuk po arrijnë ta thyejnë mbrojtjen e mysafirëve

13′ – Bernard Berisha i mrekullueshem, deperton ne krahun e majte dhe e dergon topin ne zone te Muslija, por ky i fundit nuk u tregua i sakte.

(Kosova Sot Online)