Video: KO më brutal në UFC, grushti i heq buzën nga vendi luftëtarit (Pamje të rënda)

  • 09 dhjetor 2019 - 13:17
Video: KO më brutal në UFC, grushti i heq buzën nga vendi luftëtarit (Pamje të rënda)

Ndeshja ndërmjet Alistair Overeem dhe Jairzinho Rozenstruik në mbrëmjen e madhe të UFC të zhvilluar në Uashington nuk përfundoi si duhet. Eventi i natës në UFC u mbyll me fitoren e Rozenstruik. Luftëtari shkatërroi kundërshtarin e tij duke i shkaktuar dhe dëme të mëdha në fytyrë. 

Overeem ra në tapet pas një goditjeje të fortë me të djathtën. Rozenstruik e gjuajti në fytyrë dhe e dëmtoi keq në buzë. Grushti i hoqi buzën nga vendi dhe gjyqtari e mbylli menjëherë ndeshjen. 

 

Kujdes: Pamje të forta!

(Kosova Sot Online)