Donnarumma: “Milani do të thotë shumë për mua”

  • 26 mars 2020 - 23:24
Donnarumma: “Milani do të thotë shumë për mua”

Donnarumma dëshiron t’i mbetet besnik Milanit

Është duke u raportuar se Juventusi është duke u interesuar për Gianluigi Donnarumman dhe po tenton ta rrëmbejë gjatë verës.

Megjithatë, vet portieri italian ka dhënë sinjale se nuk e ka ndërmend të lëvizë nga San Siro.

“Ngjyrat e këtij klubi do të thonë shumë për mua, sepse jam rritur këtu”, tha ai. “Gjithmonë kam qenë fans i Milanit dhe s’mund të ndihmojë ndryshe pos duke dhënë më të mirën për këtë fanellë”.

“Qëllimi i parë është ai që unë ndaj me klubin dhe ai që kemi vendosur vetë në fillim të sezonit. Qëllimi personal është që gjithmonë të jap maksimumin tim dhe të përpiqemi të pranoj sa më pak gola të jetë e mundur”. 


(Kosova Sot Online)