Solano arrestohet pasi nuk respektoj shtetrrethimin për shkak koronavirusit

  • 28 mars 2020 - 09:17
Solano arrestohet pasi nuk respektoj shtetrrethimin për shkak koronavirusit

Ish ylli i Newcastle, Nolberto Solano, është arrestuar në Peru pasi ka refuzuar të respektojë shtetrrethimin që ka vendosur ky vend në mënyrë që ta parandalojë përhapjen e koronavirusit.

E gjithë bota tashmë është paralizuar për shkak të virusit që po merr mijëra jetë ditë pas dite.

Ai ka kërkuar falje për veprimet e tij.

“Pendohem shumë dhe kërkoj të falur”, tha Solano. “S’do të justifikohem. Është e vështirë për të gjithë, por më e rëndësishmja është shëndeti ynë, pa të s’mund të bëjmë asgjë”.

(Kosova Sot Online )