“Është e pamundur që Barcelona të gjejë një tjetër Xavi dhe Iniesta”

  • E.K /
  • 06 korrik 2020 - 21:26
 “Është e pamundur që Barcelona të gjejë një tjetër Xavi dhe Iniesta”

Barcelona po kalon kohë të vështira.

Sipas Juan Sebastian Veron, ishit të Interit, Manchester Unitedit e shumë klubeve, përse tashmë dihet – nuk i kanë Andres Iniestan dhe Xavi Hernandezin.

Sipas ish reprezentuesit të Argjentinës, mungesa e dy më të mirëve në histori të klubit e ka bërë të veten dhe Barça vështirë se ndonjëherë do të gjejë sërish dy si ata.

“Nuk është një periudhë e mirë për ekipin, ata po pësojnë ndryshime dhe këto ndryshime janë të vështira; është e vështirë të gjesh një Xavi dhe një Iniesta [Andres], nuk do ta gjesh asnjërin”, u shpreh ai.

“Është një moment i tranzicionit dhe Barcelona do të duhet të punojë fortë për të gjetur përgjigjet e duhura dhe për të ndërtuar ekipin”.

(Kosova Sot Online)