Ftohet edhe Xherdan Shaqiri

  • E.K /
  • 02 tetor 2020 - 14:40
Ftohet edhe Xherdan Shaqiri

Shaqiri është në mesin e futbollistëve të ftuar nga Zvicra për ndeshjet e tetorit.

Zvicra do të përballet në tetor me skuadra si Kroacia, Spanja dhe Gjermania.

Për këto ndeshje, përveç Granit Xhakës dhe Admir Mehmedit, Zvicra mund të llogarisë edhe në Xherdan Shqirin – që mungoi në ndeshjet e shtatorit.

Shaqa mund të bëhet me skuadër të re javën e ardhshme, pasi Jurgen Klopp nuk llogarit në të.

Atë e duan në Itali dhe Turqi. 

(Kosova Sot Online)