Juve – Dybala, diskutojnë për të ardhmen

  • 19 tetor 2020 - 15:03
Juve – Dybala, diskutojnë për të ardhmen

Kontrata aktuale e sulmuesit argjentinas me klubin italian skadon në vitin 2022

Juventusi nuk ia ka ofruar ende Paulo Dybalas kontratën e re.

Për këtë siguron portali italian “Calciomercato”.

Kontrata aktuale e sulmuesit argjentinas skadon në vitin 2022.

Mirëpo, negociatat për vazhdimin e saj kanë ngecur në javët e fundit.

Drejtuesit e Juves megjithatë po planifikojnë të ulen dhe të bisedojnë me përfaqësuesit e Dybalas për të diskutuar për të ardhmen e lojtarit në fund të këtij muaji.

Dybala ishte pranë largimit nga Torino verën e kaluar, por atij iu dha rasti të qëndronte dhe shfaqi formë të shkëlqyeshme.

Tash, konkurrenca në sulm në ekipin e Andrea Pirlos është rritur pas arritjes së Alvaro Moratas dhe Federico Chiesas.

(Kosova Sot Online )