UEFA kujton golin e bukur të Kastratit kundër Moldavisë

  • E.K /
  • 27 November 2020 - 18:28
 UEFA kujton golin e bukur të Kastratit kundër Moldavisë

Faqja zyrtare e UEFA Euro 2020 në Twitter ka postuar golin e Lirim Kastratit në kuadër të ndeshjes se fundit të Ligës së Kombeve

Kastrati shënoi një gol të bukur në këtë ndeshje duke thyer kështu hegjemoninë pa fitore të Kosovës për më shumë se 10 ndeshje dhe duke fituar këtë ndeshje kundër Moldavisë.

Kosova më 7 dhjetor pritet që të mësojë kundërshtarët në Kualifikimet për Botëror Katari 2022.

Kosova gjatë muajit nëntor e humbi mundësinë për t’u kualifikuar në Euro 2020 për shkak se humbi në gjysmëfinale kundër Maqedonisë me rezultat 2-1.

(Kosova Sot Online)