Barcelona e do mbrojtësin e Ajaxit

  • S.A /
  • 25 maj 2021 - 12:42
Barcelona e do mbrojtësin e Ajaxit

Barcelona ka hedhur sytë kah Lisandro Martinez.

Sipas Calcio Mercato, Barcelona është seriozisht e interesuar për 23-vjeçarin.

Problemi i vetëm janë paratë, pasi Ajaxi kërkon të paktën 25 milionë euro.

Martinez ka bërë 42 paraqitje në të gjitha garat për Ajaxin sezonin 2020/21, ka shënuar tre gola dhe ka kontratë deri më 2023.

Barça dëshiron të ndërtojë skuadër për të ardhmen dhe ardhja tjetër e kryer pothuajse në mbrojtje do të jetë Eric Garcia falas nga Manchester City.

(Kosova Sot Online )