Guardiola kërkon dy yjet e Barcelonës në City

  • A.P /
  • 14 qershor 2021 - 21:35
Guardiola kërkon dy yjet e Barcelonës në City

FC Barcelona tashmë ka bërë dy nënshkrime nga Manchester City në këtë merkato. 

Katalonasit morën si lojtarë të lirë Sergio Agueron dhe Eric Garcian nga Manchester City,

Sidoqoftë, lëvizjet midis dy klubeve mund të përsëriten gjatë verës. Dhe është se Pep Guardiola do të ishte i interesuar të bënte një shkëmbim që do të prekte disa emra “qytetarë” dhe azulgranas. 

Trajneri katalonas tashmë ka treguar dëshirën e tij për të marrë shërbimet e Sergi Robertos dhe përveç kësaj, tani Ousmane Dembélé gjithashtu është përmendur.

Në kthim, City ka vendosur deri në 7 lojtarë në dispozicion të Joan Laportas. Sipas RAC1, gjatë pushimeve të tij në Mallorca, Santpedor kishte një takim me udhëheqjen e Barcelonës. 

Disa nga emrat që u vunë në tryezë janë ata të Joao Cancelo, Bernardo Silva, Aymeric Laporte ose Raheem Sterling. 

(Kosova Sot Online)