Futbollisti i njohur e thyen hundën

  • A.P /
  • 02 February 2023 - 18:45
Futbollisti i njohur e thyen hundën

Sofyan Amrabat bëri rikthimin e tij për Fiorentinën në Kupën e Italisë kundër Torinos dhe pësoi një frakturë në hundë gjatë procesit.

Mesfushori fillimisht ishte lënë jashtë skuadrës pasi shtyu për një ditë afati kalim te Barcelona, ​​por i kërkoi falje trajnerit dhe ekipit për sjelljen e tij dhe u soll në stol.

Ai hyri si zëvendësues gjatë fitores së mbrëmshme 2-1 dhe u hodh me guxim në rrugën e gjuajtjes së Antonio Sanabria, duke u goditur aksidentalisht në fytyrë.

Marokeni vazhdoi të luante për pjesën tjetër të ndeshjes dhe tani është diagnostikuar me një frakturë në hundë.

Prandaj, Amrabat do të punojë ndaras nga shokët e tij të skuadrës në stërvitje për dy ditët e ardhshme, ndërsa për të është ndërtuar një maskë mbrojtëse.

(Kosova Sot Online)