Publikohet lista zyrtare e ekipit kroat me futbollistët e ftuar për finalet e Ligës së Kombeve

  • S.A /
  • 23 May 2023 - 09:09
Publikohet  lista zyrtare  e ekipit kroat me futbollistët e ftuar për finalet e Ligës së Kombeve

Kombëtarja e Kroacisë ka publikuar listën me 23 futbollistët e ftuar për “Play-Offin” e Ligës së Kombeve.

Faza finale e këtij kompeticioni do të zhvillohet muajin e ardhshëm, transmeton "Kosova Sot Online".

Kroacia në gjysmëfinale do të takohet me Holandën. Kjo ndeshje do të zhvillohet më 14 qershor, në stadiumin “De Kuip” të Rotterdamit.

Image

Përzgjedhësi kroat, Zlatko Dalic, e ka zbuluar tashmë listën e futbollistëve në të cilët po llogarit për fazën finale të Ligës së Kombeve.

Kujtojmë se “Play-Offi” i Ligës së Kombeve do të zhvillohet në Holandë.

Në gjysmëfinalen tjetër do të takohen Spanja dhe Italia, më 15 qershor.

Finalja është e caktuar që të zhvillohet më 18 qershor. 

(Kosova Sot Online )