Mësoni se kush është futbollisti i njohur që i ka dhjetëra makina luksoze në garazh, por ende s’ka patentë shoferi!

  • S.A /
  • 27 June 2023 - 13:39
Mësoni se kush është futbollisti i njohur që i ka dhjetëra makina luksoze në garazh, por ende s’ka patentë shoferi!

Jeta e futbollistëve mund të përkufizohet me një fjalë, luks. Shtëpi si në përralla, makina luksoze, famë, para, gjithçka që për këdo mund të jetë një ëndërr, transmeton "Kosova Sot Online ".

I tillë është edhe rasti i 24-vjeçarit Kylian Mbappe, i cili mes të tjerave në garazhin e tij numëron dhjetëra makina super të shtrenjta, mirëpo mund të tingëllojë e çuditshme, por nuk ka patentë.

Ai ka një shofer personal dhe në një intervistë për mediat ka rrëfyer arsyen se përse nuk e ka marrë patentën, raporton A2. 

“Po, e di saktësisht se çfarë do të thuash. Ndoshta është një defekt për shkak të suksesit tim të hershëm. Isha plotësisht i fokusuar te futbolli dhe as që kam menduar të marr patentën e shoferit. Ai dokument është sinonim i një lloj autonomie, njeriu ndihet i plotësuar kur drejton një makinë të bukur dhe të shtrenjtë, por unë kam një shofer personal, ndaj nuk e kam parë kurrë patentën e shoferit si prioritet në jetë”, tha Mbappe.

(Kosova Sot Online )