Liverpool e fiton ndeshjen e parë në Ligën e Europës

• 21 September 2023 - 20:51

Liverpooli e ka nisur me fitore ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Europës, ku e ka mundur LASK në Linz të Austrisë. Flecker (14’) shënoi golin e vetëm për LASK, kurse Nunez (56’), Diaz (63’), Salah (88’) shënuan për Liverpoolin

Liverpool ka arritur ta marrë fitoren e parë në Ligën e Europës duke e mposhtur Linzin e Austrisë dhe vazhduar kështu serinë pa humbje në gjashtë ndeshjet e para të sezonit të ri 2023/24.

LASK luajti më mirë në pjesën e parë, sidomos në 20 minutat e para ku krijuan disa mundësi të mira për shënim.

Goli i parë në këtë ndeshje do të vinte në minutën e 14. Flecker mori një top të mirë jashtë zonës së Liverpool, shikoj daljen jo të duhur të Kelleher për të lansuar një goditje të fuqishme për rezultat 1-0.