Amir Rrahmani është suspenduar

  • A.P /
  • 16 April 2024 - 17:52
Amir Rrahmani është suspenduar

Amir Rrahmani është suspenduar me një ndeshje nga Gjyqtari Sportiv i Serie A.

Mbrojtësi kosovar u ndëshkua me karton të verdhë në ndeshjen e fundit të Napolit, ndaj Frosinones (2:2).

Rrahmani do t’i mungojë napolitanëve në ndeshjen e ardhshme, ndaj Empolit, e vlefshme për javën e 33-të.

Bashkë me kapitenin e Kosovës është suspenduar edhe Mario Rui, i cili mori karton të kuq në ndeshjen e fundit.

“Gjatë ndeshjes së tridhjetë e dytë të Serisë A, Mario Rui dhe Amir Rrahmani u vlerësuan nga gjyqtari sportiv për veprimet e tyre gjatë ndeshjes dhe u sanksionuan në përputhje me rrethanat. Vendimet e marra nga Dr. Gerardo Mastrandrea dhe ekipi i tij kanë nxjerrë në pah shkelje që kërkojnë masa disiplinore. Sanksionet e vendosura ndaj Mario Ruit dhe Amir Rrahmanit janë rezultat i vlerësimeve të gjyqtarit sportiv për sjelljen e lojtarëve në ndeshjen ndaj Frosinones. Pasojat e veprimeve që ndodhin në fushë duhet të përballen nga lojtarët, në përputhje me rregulloret aktuale sportive”, thuhet mes tjerash në vendim.

(Kosova Sot Online)