Dallga gjigante “pushton” bregun, shkakton panik tek pushuesit

  • 29 korrik 2019 - 12:48
Dallga gjigante “pushton” bregun, shkakton panik tek pushuesit

Moti i keq ka shkaktuar një dallgë të madhe në Rio De Zhanerio, e cila solli panik tek shumë pushues që ndodheshin atë çast në breg të detit.

Ata u detyruan të merrnin menjëherë në krahë fëmijët e tyre pasi vala e çuditshme pushtoi bregun e detit.

Ndonëse zgjati më pak se një minutë, shkaktoi shumë panik dhe kaos dhe të gjithë sendet u shpërndanë në të gjithë bregun.

(Kosova Sot Online)