Qeni merr në shpinë majmunin e braktisur dhe e çon në polici

  • 25 tetor 2019 - 18:23
Qeni merr në shpinë majmunin e braktisur dhe e çon në polici

Ky është momenti që të ngroh zemrën kur një qen mbart në shpinë një majmun foshnjë të braktisur dhe e fut atë në një stacion policie. 

Pamjet tregojnë majmunin e vogël duke u ngjitur në shpinën e qenit ndërsa dyshja janë vërejtur në Stacionin Policor Rehli në Madhya Pradesh, Indi. 

Qeni është parë duke tundur bishtin i kënaqur në momentin kur majmuni foshnjë hipi në kurrizin e tij.   

Për habi të shikuesve, qeni i zgjuar e merr dhe e dërgon atë në stacionin policor ku oficerët shihen më pas duke ushqyer vogëlushin me banane, madje e ndihmojnë atë të hajë frutën, pasi duket se po e shijon trajtimin e ëmbël.  

Majmuni ishte ndarë nga nëna e tij dhe ishte kapur nga disa burra dhe për këtë arsye kishte edhe një litra në qafë.

(Kosova Sot Online)