Serbët iu 'kapen' Hillit: Serbia nuk do të ja fal kurrë SHBA-së atë që bëri me bombardimet

  • A.P /
  • 08 October 2023 - 10:29
Serbët iu 'kapen' Hillit: Serbia nuk do të ja fal kurrë SHBA-së atë që bëri me bombardimet

Derisa po ecte në sheshin e Beogradit, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Christopher Hill, është përballur me disa qytetarë serbë, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Serbët e kanë sulmuar verbalisht ambasadorin duke i thënë se Serbia nuk do te ja fal kurrë SHBA-së atë që bëri me bombardimet. “Ne nuk do t'ju falim kurrë për krimet tuaja! Ky është një pushtues dhe një vrasës!”

(Kosova Sot Online)