Për 20 vjetorin e rënies heroike të Komandantit, Adelina&Vali nderojnë Prekazin (FOTO) - VIP - Kosova Sot
Për 20 vjetorin e rënies heroike të Komandantit, Adelina&Vali nderojnë Prekazin (FOTO)

Për 20 vjetorin e rënies heroike të Komandantit, Adelina&Vali nderojnë Prekazin (FOTO)

Me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri, Prekazin e lavdishëm e kanë vizituar me qindra shqipëtar gjithandej trojeve shqipëfolëse dhe diaspora, shkruan "Kosova Sot Online".

Por e veçantia e kësaj dite është, se dhe Mbretëresha e muzikës shqipe Adelina Ismaili, së bashku me bashkëshortin Val Krasniqin, kanë nderuar të rënët për lirinë e Kosovës në Kompleksin Memorial "Adem Jashari", në Prekaz.Adelina, konkretisht Vali, në profilin e tij në Facebook ka shkruar:Sakrifica më sublime, është sakrifica për të tjerët.

Image

 

(Kosova Sot)

5 orë e 57 minuta më parë
13/12/18