Adelina Thaçi për nënën: Uroj çdo ditë e jotja të jetë më e bukur e më e lumtur se tjetra

  • 10 dhjetor 2019 - 18:23
Adelina Thaçi për nënën: Uroj çdo ditë e jotja të jetë më e bukur e më e lumtur se tjetra

Nëna simboli i sakrificës, dashunisë e vyrtytit, ajo që për fëmijët e saj shkrin çdo gjë vetëm që ata të jenë të lumtur, ajo që më dashurinë e saj na i than edhe lotët, ajo që emri i së cilës nuk pushon së thirruri deri në momentin kur dhe ne i mbyllim sytë.

Nëna emër që mbetet në piadestal, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

{

}

Pikërisht me rastin e ditëlindjes së nënës së saj, këngëtarja e njohur Adelina Thaçi, e ka uruar me fjalët me të ëmbëla: 

E dashtune nana, urime ditelindjen, duke te uru shendet e gezime, uroj qdo dite e jotja te jete me e bukur e me e lumture se tjetra.
Fjalet jane te pakta me te uru, e ndoshta edhe spo di me i permbledh gjithe dashunine e perkushtimin tend si nane.
Urime qofsh e lumtune gjithemone!

(Kosova Sot Online)