Vdes në moshën 51-vjeçare këngëtari i njohur

  • G.G /
  • 04 maj 2021 - 11:01
Vdes në moshën 51-vjeçare këngëtari i njohur

Ray Reyes, i njohur si anëtar i grupit Menudo, ka vdekur fatkeqësisht në moshën 51 vjeçare.

Vdekja u njoftua gjatë fundjavës në një postim në Facebook nga vëllai i tij Raul, megjithëse ai nuk e konfirmoi shkakun e vdekjes.

“Të dashur miq, familje dhe fansa. Me dhimbje të madhe në shpirtin tim ju informoj, se vëllai im i dashur Ray Reyes ndërroi jetë”, shkroi Raul në postim.

Armiku kryesor i diabetit është gjetur tashmë! Sheqeri bie në 4.6

Është raportuar nga Primera Hora se shkaku i vdekjes ishte një “sulm në zemër”.Ray iu bashkua Menudo në 1983 kur ai ishte vetëm 13 vjeç.

Ai ishte në grup në të njëjtën kohë me Ricky Martin .

(Kosova Sot Online)