Lamborghini nxjerr në shitje një traktor

  • A.P /
  • 19 janar 2021 - 15:48
Lamborghini nxjerr në shitje një traktor

Mund të duket si një shaka, por para se të prodhonte makina, Lamborghini prodhoi traktorë.

Tani një nga modelet nga 1964 është në shitje dhe çmimi është 20,000 dollarë. Një shifër kjo shumë e  vogël për një markë si “Lambo”.

Ndërsa versioni origjinal i këtij traktori është në muzeun Ferrucio Lamborghini.

(Kosova Sot Online)