Vajza lançohet iPhone 13 dhe më në fund kemi një opsion në ngjyrë rozë

  • G.G /
  • 16 shtator 2021 - 07:48
Vajza lançohet iPhone 13 dhe më në fund kemi një opsion në ngjyrë rozë

Mbrëmjen e djeshme është lançuar iPhone 13 dhe të gjitha risitë e tij na lanë gojëhapur. Si fillim vlen të theksohet se kemi një opsion në ngjyrë rozë, afër nuancës pastel të kësaj ngjyre, gjë që iPhone se ka ofruar kurrë.

Ndërsa risitë nga ana teknike janë fakti që do keni mundësinë të bëni video në ‘portrait mode’.

Versioni 13 i telefonit do ketë të instaluar një A15 chip, do ketë ekran më të bardhë dhe bateria do zgjasë 2.5 orë më shumë se iPhone i fundit. Ka 4 ngjyra, i kuq, i bardhë, i zi, blu dhe rozë.

(Kosova Sot Online)