81% e adoleshentëve e përdorin Instagramin

  • E.K /
  • 12 tetor 2021 - 09:30
81% e adoleshentëve e përdorin Instagramin

Adoleshentët me të vërtetë i ‘urrejnë’ Facebook dhe Tëitter, u zbulua nga një sondazh i ri.

Instagram dhe TikTok ishin të preferuarat e tyre, dhe 81% e të anketuarve thanë se përdorën të parën.

Adoleshentët janë pasuri për kompanitë e mediave sociale pasi kërkojnë të rekrutojnë më shumë përdorues.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tech Insider (@techinsider)

(Kosova Sot Online)