Ford i vitit 1976 del në shitje në Australi

  • E.K /
  • 12 January 2022 - 08:55
Ford i vitit 1976 del në shitje në Australi

Një Ford XB Falcon i mirëmbajtur bukur dhe i parestauruar ka dalë në shitje në Australi dhe është një nga shembujt më të mirë të këtij lloji.

Sipas medieve të huaja, Falcon doli nga fabrika lokale e Fordit në vitin 1976 dhe është lyer me një ngjyrë të quajtur “Piper i Kuq”.

Edhe pse makina është mbi 45 vjeçe, Australian Muscle Car Sales deklaron se ajo nuk ka asnjë gërvishtje apo dëmtim pavarësisht se është plotësisht origjinale.

Çdo copë xhami është gjithashtu origjinale dhe e vendosur të jetë në gjendje të përsosur.

Zbulohet se makina fillimisht iu dorëzua një burri në Victoria dhe ka kaluar nëpër duart e koleksionistëve të tjerë të Ford gjatë viteve.

Ajo madje ka fituar një sërë çmimesh, duke përfshirë origjinalin më të mirë.

Në një vështrim brenda kabinës mund të zbuloni se ajo ka qenë jashtëzakonisht e mirëmbajtur.

Tapetet origjinale janë ruajtur gjithashtu dhe në bagazhin e tij është një çantë veglash dhe një rrotë rezervë dhe gomë origjinale.

(Kosova Sot Online)