Ish-drejtori i Ferrarit emërohet në krye të Aston Martinit

  • A.P /
  • 05 maj 2022 - 14:49
Ish-drejtori i Ferrarit emërohet në krye të Aston Martinit

Amedeo Felisa u emërua shef i ri i kompanisë britanike të automjeteve, Aston Marin. Dikur ai ishte drejtor i Ferrarit, të cilin e drejtoi nga viti 2008 deri më 2016.

Tashmë, Felisa do të jetë aksionari më i madh i kompanisë, ku do të punojë në rritjen e suksesit të prodhuesit italian dhe elektrifikimin e markës.

Felisa ka shërbyer si këshilltar special për Slik-FAW, në një sipërmarrje të përbashkët të automjeteve mes SHBA-së dhe Kinës.

(Kosova Sot Online)