Viber tani ofron thirrje falas me telefonat fiks dhe celular për këta përdorues

  • G.G /
  • 24 August 2022 - 19:55
Viber tani ofron thirrje falas me telefonat fiks dhe celular për këta përdorues

“Viber” më në fund po ofron falas 30 minuta telefonata dalëse nga aplikacioni drejt numrave celularë dhe fiks çdo muaj për përdoruesit filipinas.

Në këtë mënyrë, përdoruesit e mesazheve popullore do të jenë në gjendje të qëndrojnë të lidhur me miqtë dhe familjen që mund të mos kenë akses në internet gjatë gjithë kohës.

Këtu do të përfshihen numrat e telefonisë fikse dhe celulare nga lista e Viber-it me 60 shtete në mbarë botën.

Tradicionalisht, Viber e ka vënë një funksion të tillë të disponueshëm përmes “Viber Out” ku përdoruesit duhet të paguajnë një kosto minimale mujore të abonimit prej 5,99 dollar në muaj për të kryer thirrje të pakufizuara.

30 minutat falas do të jenë patjetër të dobishme në situata emergjente ose kur dikujt i mbeten papritmas të dhënat celulare, por duhet të marrë një telefonatë menjëherë, shkruan GadgetMatch, përcjell Express.

Filipinet do të jenë një nga tregjet e para që do të shijojë ofertën falas 30 minuta çdo muaj nga Viber.

Komunitetet filipinase jashtë shtetit si në Hong Kong, Kuvajt dhe Singapor mund të shijojnë gjithashtu funksionin e ri.

(Kosova Sot Online)