Google prezanton veçori të reja

  • A.P /
  • 22 November 2022 - 15:20
Google prezanton veçori të reja

Google ka prezantuar mënyra të reja për të blerë në AR duke përfshirë një bibliotekë fotografish për përdoruesit për të gjetur hijen e themelit dhe një mënyrë për të parë atletet në hapësirën e tyre.

Fondacioni është kategoria më e kërkuar brenda grimit. Është gjithashtu një nga produktet më personale që mund të blini -- një ndryshim i lehtë në ngjyrë ose tonalitet mund të bëjë një ndryshim të madh, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, tha Google në një postim në blog.

 

Me ndihmën e markave të bukurisë, biblioteka e re e fotografive të Google përmban 148 modele që përfaqësojnë një sërë nuancash të lëkurës, moshave, gjinive, formave të fytyrës, etnive dhe llojeve të lëkurës.

Për të përdorur këtë veçori, përdoruesit do të duhet të kërkojnë për një hije themeli në Google për një sërë çmimesh dhe markash, si "Clinique Even Better Foundation", sipas blogpost.

Përdoruesit më pas do të shohin se si duket fondatina në modelet me një ngjyrë të ngjashme lëkure, duke përfshirë fotot para dhe pas, për t'i ndihmuar ata të vendosin se cili prej tyre funksionon më mirë për ta.

Për më tepër, funksioni i ri gjithashtu lejon përdoruesit të provojnë produktet në 3D dhe AR.

(Kosova Sot Online)