Twitter do të rrisë çmimin e produktit të tij të abonimit

  • A.P /
  • 08 December 2022 - 15:33
Twitter do të rrisë çmimin e produktit të tij të abonimit

Twitter Inc planifikon të ndryshojë çmimin e produktit të tij të abonimit në Twitter Blue në 11 dollarë, nga 7,99 dollarë, nëse paguhet përmes aplikacionit të tij iPhone dhe në 7 dollarë nëse paguhet në faqen e internetit, raportoi Information të mërkurën, duke cituar një person të informuar për planet.

Lëvizja ka të ngjarë të jetë një kundërvajtje kundër uljes prej 30% të Apple Inc në çdo pagesë të bërë nga përdoruesit nëpërmjet aplikacioneve në sistemin operativ iOS, thuhet në raport.

 

Çmimi më i ulët në faqen e internetit ka të ngjarë të nxisë më shumë përdorues në atë platformë në krahasim me regjistrimin në iPhone-ët e tyre, thuhet në raport. Ai nuk përmendi nëse çmimi do të ndryshonte edhe për platformën Android.

Musk, i cili mori pronësinë e Twitter në tetor, po planifikon të hapë shërbimin e verifikuar të faqes së mikroblogimit me kontrolle me ngjyra të ndryshme për individë, kompani dhe qeveri, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, pasi një nisje e gabuar fillestare çoi në një rritje të përdoruesve që imitojnë të famshëm dhe marka në platformë. .

Twitter, Apple dhe Google, që zotërojnë sistemin operativ Android, nuk iu përgjigjën menjëherë një kërkese për koment.

Musk, në një seri postimesh në Twitter javën e kaluar renditi ankesat e ndryshme me Apple, duke përfshirë tarifën prej 30% që prodhuesi i iPhone u ngarkon zhvilluesve të softuerit për blerjet brenda aplikacionit.

(Kosova Sot Online)