Apple gati për një prototip të palosshëm

  • A.P /
  • 20 March 2023 - 14:10
Apple gati për një prototip të palosshëm

Gjiganti teknologjik, “Apple” vazhdimisht është shprehur se, nuk dëshiron të lançojë një iPhone të palosshëm në afat të shkurtër, megjithatë, kompania vazhdon të marrë patenta të reja.

 

Kompania amerikane po punon për më shumë se një prototip të palosshëm të iPhone, i cili u shfaq në një patentë të re, transmeton gazeta “Kosova Sot Online” për teknologjinë e ekranit të palosshëm në Zyrën e Markave dhe Patentave të SHBA-së (USPTO).

Sipas deklaratës së patentës, pajisja do të ketë një sensor të ngjashëm me përshpejtuesin që do të zbulojë kur iPhone ju bie në tokë.

(Kosova Sot Online)