Ja 50 llogaritë më të ndjekura në Twitter

  • A.P /
  • 06 August 2023 - 09:06
Ja 50 llogaritë më të ndjekura në Twitter

World Statistics ka prezantuar listën e 50 llogarive më të ndjekura në median sociale Twitter.

Përveç këngëtarëve, personaliteteve tjera të shoëbizit, futbollistëve, mediave, politikanëve, më i ndjekur figuron të jetë Elon Musk magnati i biznesit dhe njeriu më i pasur në botë që është edhe pronar i Twitter.

 

Pas Musk që ka 148.8 milionë ndjekës, radhitet ish-Presidenti Barack Obama me 132 milionë, pas tij këngëtari kanadez Justin Bieber ndërsa i katërti është futbollisti Cristiano Ronaldo me 108.9 milionë ndjekës.

Shikojeni listën e plotë prej 50 llogarive më të ndjekura në Twitter.

(Kosova Sot Online)