Ja si do të duket Golf R i ri

  • A.P /
  • 20 November 2023 - 15:02
Ja si do të duket Golf R i ri

Përderisa i afrohemi 50-vjetorit të Volkswagen Golfit, gjiganti gjerman po planifikon ta shpalosë një përditësim të modelit ikonik.

Përditësimi përfshin ndryshimet në top-modelin Golf R, që është spiunuar gjatë testimeve të fundit në shtegun e famshëm të Nurburgringut. Sikurse modelet tjera, Golf R i ri do të ketë drita më të holla e më të mprehta dhe një grilë më të ulët.

 

Përderisa i afrohemi 50-vjetorit të Volkswagen Golfit, gjiganti gjerman po planifikon ta shpalosë një përditësim të modelit ikonik. Përditësimi përfshin ndryshimet në top-modelin Golf R, që është spiunuar gjatë testimeve të fundit në shtegun e famshëm të Nurburgringut. Sikurse modelet tjera, Golf R i ri do të ketë drita më të holla e më të mprehta dhe një grilë më të ulët.

Në rastin e modelit R, grila do të jetë edhe më e madhe. Vetura do të ketë rrota me madhësi 19-inç.

(Kosova Sot Online)