Samsung me një seri të re Galaxy Ultra

  • E.K /
  • 10 June 2024 - 08:44
Samsung me një seri të re Galaxy Ultra

Samsung prezantoi ​​serinë e Galaxy S24 në janar të këtij viti, e cila përfshinte Galaxy S24 Ultra më të mirë.

Falë Galaxy AI, seria e vitit 2024 ndihmoi Samsung të raportojë fitime të forta të tremujorit të parë këtë vit.

Ndoshta keni menduar për një sekondë se Samsung nuk po planifikon të vazhdojë prodhimin e modelit Ultra, por Galaxy S25 Ultra ka bërë paraqitjen e tij të parë të vitit, shkruajnë mediat e huaja.

Vetëm javën e kaluar, një postim nga Sawyer Galox tha se Galaxy S25 Ultra do të pajiset me Universal Flash Storage dhe do të jetë gjithnjë më i shpejtë.

I njëjti thotë se modeli bazë i Galaxy S25 Ultra do të ketë 256 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 12 GB RAM. Megjithatë, modelet 512 GB dhe 1 TB të Galaxy S25 Ultra pritet të vijnë me 16 GB RAM. Kjo do ta bënte Galaxy S25 Ultra modelin e parë Galaxy Ultra që nga Galaxy Ultra 21 i vitit 2021 që të ketë një variant që përfshin 16 GB RAM.

Galaxy S25 Ultra do të ketë një konfigurim me katër kamera me një kamerë kryesore 200 MP, një kamerë me kënd ultra të gjerë 50 MP, një kamerë 50 MP me zmadhim optik 3x dhe një kamerë 50 MP me zmadhim optik 5x.

Telefoni do të mundësohet nga Snapdragon 8 Gen 4 AP.

Pritet që kjo seri të zbulohet janarin e vitit 2025.

(Kosova Sot Online)