Kunati me hyri në dhomë deri sa isha duke u veshur, i tregova burrit se çfarë më…

  • 12 prill 2019 - 20:57
Kunati me hyri në dhomë deri sa isha duke u veshur, i tregova burrit se çfarë më…

"Kunati me hyri ne dhome deri sa isha duke u veshur,I tregova burrit dhe ai e goditi shuplak…

-Pershendetje histori te jetes cdo dite qe kalon po ndihem ma keq me kete situate qe po jetoj kunata po na shkatereon jeten cdo dite e cdo moment monster si ajo nuk ka me te keqe se ajo eshte njeri shume i ulet dhe perverse inatcie e keqe shpif per mu ne cdo rast kur u kthye i fejuari nga gjermania i erdhi inat pse me kishte blere dhurate me kishte blere kostum xhup dhe dy komplete te brendshme me kishte ble sutjena te zeza dhe jeshile ngjyre te bukur te cilat me pelqyen shume e cila as nuk me uroi nuk me thane ti gezofsh as ajo as vjerra e cila me pa venger me inat qe i fejuari perpiqet ta mbaje mire me mu.

Nejse e kalova kete pjese si me zor kur filloi me poshtersite e saj duke i thene vjerres fjale me te ndryra per mu te pa durueshme turp ti vije monstres qe vetem njeri nuk quhet i kishye thene vjerres qe a e pe si e ka bere lolo cunin si e sjelle mbas vetes e ka bere budalla dhe steke bilardos qe gjasme tallem me te fejuarin qe ja bej mendjen top te me plotesoj deshirat njs u mundova mos tja ve re ta harroj poshtersine e saj qe na hengri zemren cdo dite ja tregova te fejuarit i thashe cfare degjova dhe cfare tha ajo monster ndersa ai me tha mos u merr me thafe lagjes dynjaje une u merzita shume .

Ai me puthi ne qafe e me tha duro dhe pak zemer se do mbaroj cdo gje e besova ashtu sic e besoj cdo here edhe pse e di qe ndoshta me genjen dhe e shtyn ikjen tone nga shpia e tij per shkak se nuk e perballojme qirane me vete pasi ne gjermani nuk e kishte gjetur pune stabel por te perkohshme dhe prandaj u kthye ne shpi mbreme po rrinin te dy ne dhome ne qetesine tone ku kunata na kishte ruajtuar dhe i kishte thene vjerres qe dua ta largoj prej shpise te fejuarin e te mos flas njeriut dhe qe kisha mbushur mendje duke veshur kompletin e veshmbathjeve we me kishte blere dhe sipas saj po e perdorja te fejuarin si steke bilardoje gje qe nuk ashte e vertete kurre nuk i kam bere keto poshteresi kurre nuk kam dashur ta largoje nga familja e tij edhe pse po ma nxjijne jeten per dite me dhemb fakti qe vjerra nuk me don por beson mashtrinet e kunates asaj monstres ajss krimineles qe turp ti vije per keto fjalor te gjelber e ndyre por do te vije nje dite qe do mi paguaje te gjithe shpifjet e daj te ndyra dhe do pendohey per hjithe jeten pssi une me nuk e duruj ad ate dhe as kunatin e ndyre pervers te shtyre nga ajo per te me bere keq kur u lava dje ishs me peshqir ne dhome dhe po u vishja dhe pike turpi hyri ne dhome gje qe me acaroi dhe me futi friken ne te njejten kohe i cili vetem qeshte u acarova dhe bertita i thadje turp te vije bjeri derez para se te hysh me ths asht dhoma e vellait e ksm te drejten me u fut pet disa momente heshta por kur erdhi i fejuari ja tregova u acarua keq edhe ai dhe me tha kur ndodho kjo gje shkoi dhe e goditi me grusht vellain e tij dhe i ths ca asht ajo poshteresi we degjovs te gjithe i acaruan ajo qelpsina kunata beri sikur u merzit edhe pse ishte ajo qe e shtyu ne kete gjendje vjerra erdhi me goditi me shpulle me tha mi shkaterrove cunat moj kulere e keqe i ndave te 2 vellezerit per se gjalli u mbylla ne dhome dhe qajta gjysem ore pw pushim nul i tregovs me per shpullen qe ajo me tha situata ishte e keqe e renduar e cila vetem fale vjerrit u permiresua disi i cili foli drejt dhe ashper i mblodhi te 2.

Tha ta harrojme ate qe ndodhi pasi nil ka pet te ndodh kurre me sa te jem gjalle une ju si cuna e mi do resketoni kete shpi dhe nuset tuja ndihem shume keq qe po ndodh kjp gje edhe pse nuk e meritoj edhe pse u harrua kjo gje une shpise time nuk i them me dot gje pasi me paten parlajmuar mamit nuk ja them dot se ajo e din qe vuaj perdite ndersa babit ksm frike tja them edhe pse disa gjera i din nuk di me ca te bej po cmendem dita dites po vusj per dite.Vuaj cdi dite dhe nuk po duroj dot me pasi po ksloj me depresion dhe nuk di ma cs ye bej si te shpetoj nga kjo gje e cils po me shkaterron cdo dite du tjs them shpise time mamit por kam frike se do merzitet ma shume me dhemb ma shume me vje shume turp me js tregue babitNuk di ms ca te bej kjo situste po me vret cdo dite po stresohem po kthehem ne nje tjer njeri."

(Kosova Sot)