Viagra? Ja një pije që ju bën “bishë” në shtrat

  • 22 nëntor 2019 - 17:55
Viagra? Ja një pije që ju bën “bishë” në shtrat

Në Britaninë e Madhe ka pasur shumë sukses një pije e re që premton me rritë shijen e atyre që e konsumojnë. Bëhet fjalë për lëngë bostani të pastër, që vepron në mënyrë të ngjashme me Viagrën.

Kjo pije përmban citrulinë, një përbamës organik që qetëson venat e gjakut dhe përmirëson qarkullimin. Kjo bën që të rritet dëshira seksuale, duke përmirësuar gjendjen e çrregullimit të ereksionit. 

Por, lëngu i bostanit nuk i bën mirë vetëm jetës seksuale. Ai asht i shkëlqyem për t’u konsumuar edhe mbas stërvitjes. Hidraton, shpejton metabolizmin, detoksifikon dhe është i pasur me potas, që ndihmon rekuperimin e muskujve.

Gjithashtu, duke qenë se është i pasur me vitaminë A dhe C, ndihmon në shkëlqimin e lëkurës, forcon sistemin imunitar dhe lufton lodhjen.

(Kosova Sot Online)