Përgatisni maskë me të bardhët e vezës dhe mahnituni me atë që do të shikoni

  • E.K /
  • 17 gusht 2020 - 10:05
Përgatisni maskë me të bardhët e vezës dhe mahnituni me atë që do të shikoni

Poret e zgjeruara dhe mitesteret me të vërtetë mund të paraqesin një problem të madh, sidomos për ata që kanë lëkurë të tharë. Në mënyrë që të mos hidhni të holla në tretman të shtrenjtë, të cilët rrallëherë se ndikojnë, përgatiteni vetë maskën natyrale 100 për qind, e cila përgatitet nga të bardhët e vezës. Kjo maskë është shumë efikase në largimin e mitestereve, por ka edhe vetitë e tjera shëruese për fytyrën tuaj.

Kjo maskë, në masë të thellë e pastron lëkurën, largon mitesteret dhe njollat, shtrëngon poret, heq qafe aknet dhe puçrrat e tenin tuaj e bën më të butë, më të bukur dhe më të shndritshëm. Përzieni mirë të bardhët e vezës, vendosni një faculetë në fytyrë, e më pas e vendosni përzierjen nga të bardhët e vezës. Maskën e vendosni në faqe, ballë dhe hundë. Me butësi vendosni së pari faculetën e më pas vezët e rrahura, prisni deri të thahet, e më pas prisni edhe për 30 minuta të tjerë. Rezultatet do të jenë të dukshme përnjëherë. Për rezultate edhe më të mira, këtë maskë përdoreni dy herë në javë.

(Kosova Sot Online)