Menduan se ishte shtatzënë për plot 9 muaj: Mjekët nuk u besojnë syve kur shohin ç’kishte vërtet brenda barkut të kësaj vajze

  • E.K /
  • 18 gusht 2020 - 09:09
Menduan se ishte shtatzënë për plot 9 muaj: Mjekët nuk u besojnë syve kur shohin ç’kishte vërtet brenda barkut të kësaj vajze

Mjekët janë shokuar nga ajo që kanë gjetur në barkun e një 28-vjeçareje, e cila mendonte se ishte shtatzënë dhe priste 7 fëmijë.

Kirurgët tregojnë se kanë hequr një cistë vezoresh që peshonte rreth 26 kg, e barabartë me peshën e 7 foshnjave të porsalindura.

Pavarësisht testeve të shumta të shtatzënisë që rezultuan negative, mjekët vazhdonin të insistonin se Keely Favell duhet të ishte shtatzënë pasi stomaku i saj u rrit në përmasa.

Gjithsesi, vetë Keely besonte se bëhej fjalë për yndyrë dhe se thjesht po shëndoshej. 28-vjeçarja nisi të vinte peshë që në vitin 2014.

Favell tregon:

“Gjithmonë kam qenë pak e mbushur, dhe shtimi në peshë erdhi gradualisht pa u kuptuar. Unë jetoj me partnerin tim Jamie Gibbins për 10 vjet dhe disa herë filluam të mendonim se mos isha shtatzënë, po bënim teste në shtëpi dhe gjithmonë rezultonin negativë”.

Më në fund ajo u fut në operacion në mars të vitit të kaluar. Operacioni zgjati rreth 5 orë dhe kirurgu i saj i hoqi një cistë që peshonte 26 kg.

(Kosova Sot Online)