Po harxhoni shumë para duke lyer flokët? Për të shpëtuar nga thinjat ju duhen vetëm këta përbërës

  • G.G /
  • 03 October 2020 - 10:56
Po harxhoni shumë para duke lyer flokët? Për të shpëtuar nga thinjat ju duhen vetëm këta përbërës

Flokët bëhen të thinjura kur qelizat ngjyrë-prodhuese ndalojnë prodhimin e pigmentit. Në mënyrë tipike, njerëzit fillojnë të kenë flokë të thinjura gjatë të tridhjetave.

Sigurisht, flokët e thinjura mund t’i ngjyrosni për t’i fshehur thinjat, por në qoftë se dëshironi të mos keni ngjyrë tjetër të flokëve, por ngjyrën e vërtetë të flokëve tuaja, ne ju sugjerojmë këtë recetë me vetëm një përbërës për të ndihmuar në fshehjen e thinjave të padëshiruara.

E gjitha çfarë ju duhet është një tenxhere lëvore të patates dhe 2 gota ujë. Përgatitja:Hidhni lëvoret e patateve në ujë dhe vlojini për 5 minuta. Lëreni që të ftohet. Lëngu në fillim kthehet në ngjyrë të verdhë, më pas në të zezë.

Përdorimi: Lani flokët me shampon, siç e bëni zakonisht. Hidhni përzierjen e patateve në flokët tuaja dhe pastaj mbuloni flokët me një peshqir. Mbajeni atë për disa minuta.

Shënim: Kjo përzierje do t’i bëjë flokët tuaja më të errëta.

(Kosova Sot Online)