Mielli i misrit ushqen fytyrën e lodhur

  • E.K /
  • 16 October 2020 - 11:46
Mielli i misrit ushqen fytyrën e lodhur

Në dukjen e mirë të fytyrës ndikojnë shumë faktorë, e më e rëndësishmja është ta ushqeni dhe të kujdeseni për të. Shkaku i vlerave të saja ushqyese, mielli i misrit ju vjen në ndihmë. Maska për fytyrë, është mënyra më e lehtë që fytyrës suaj t'ia ktheni shkëlqimin e humbur.

Nëse nuk e keni ditur, në 100 gr miell misri gjenden: - rreth 77 për qind karbohidrate - rreth 3 për qind yndyra - rreth 10 për qind proteina Përbërësit: rreth 2 lugë miell misri, rreth 3 lugë mjaltë dhe të kuqtë e vezës Përgatitja: Përzieni përbërësit në një enë për të fituar një maskë homogjene. E vendosni në fytyrë dhe e lini të veprojë për 10 minuta. Fytyrën e shpëlani me ujë të vakët.

(Kosova Sot Online)