Si të shpëtoni nga rrudhat brenda pak orësh me një maskë me bazë karote “efekt botoks”

  • G.G /
  • 14 November 2020 - 12:36
Si të shpëtoni nga rrudhat brenda pak orësh me një maskë me bazë karote “efekt botoks”

Edhe pse shumë njerëz janë krenarë për rrudhat e tyre, si një shenjë e rrugës së jetës dhe mençurisë së tyre, të tjerë nuk janë në gjendje t’i pranojnë ato, duke i konsideruar si një defekt kozmetik.

Kjo është arsyeja pse disa njerëz mbështeten tek produktet kozmetike.

Maska natyrale me bazë karote, që përshkruajmë më poshtë është shumë efikase në eliminimin e rrudhave, duke shmangur përdorimin e kimikateve, një krem me efekt botoks.

Për ta përgatitur, thjesht fruloni një karotë me pak ujë derisa të merrni qëndrueshmërinë e një kremi.

Vendoseni atë në fytyrën tuaj dhe lëreni të veprojë për të paktën 10 minuta, para se ta shpëlani me ujë të ftohtë.

Karota përmban shumë antioksidante, dhe është e shkëlqyeshme për parandalimin e plakjes së lëkurës.

(Kosova Sot Online)