I shpëtoni dot? Këto janë tre shenjat më manipuluese të horoskopit!

  • E.K /
  • 23 mars 2021 - 08:36
I shpëtoni dot? Këto janë tre shenjat më manipuluese të horoskopit!

Sa herë ju ka ndodhur të zhgënjeheni nga një person, megjithatë sërish të bini në grackën e tij? Nuk është diçka për t’u fshehur e as për të pasur turp, ndonjëherë ndjenjat apo situata të caktuara na bëjnë të dobët dhe lehtësisht të manipulueshëm para të tjerëve. Aq më tepër kur këta ‘’të tjerët’’ u përkasin 3 shenjave të mëposhtme të horoskopit, që njihen gjerësisht si shenjat më grindavece të horoskopit. Jo vetëm që ushqejnë shumë ligësi brenda tyre, por nuk hezitojnë aspak t’ju sulmojnë me qëllimin e vetëm për t’ju bërë keq. E dini cilat janë? Zbulojeni më poshtë:

1.Peshqit: Kujt mund t’ia merrte mendja që listën e ‘’të këqijve” të zodiakut, ta udhëhiqnin Peshqit?  Të njohur për anën e tyre romantike dhe të ndjeshme, Peshqit nuk janë gjë tjetër veçse thëngjill i mbuluar. Nëse gjërat nuk ju shkojnë ashtu siç dua, janë të gatshëm t’i vënë flakën gjithçkaje dhe t’i bëjnë keq kujtdo që u del përpara.

2.Akrepi: Natyra e tij elegante është thjesht një fasadë për të fshehur anën e tij më të errët. Është tmerrësisht xheloz dhe dashakeq, sidomos kur dikujt i shkon më mirë ne jetë se tij. Në pamje të parë shfaqet miqësor dhe i dashur, por është krejt e  kundërta. Akrepi është tinëzar i lindur, fut shkopinjtë nën rrota kujtdo dhe nuk e ka aspak problem t’ju bëjë keq.

3.Gaforrja: Mbretëresha e dramave njihet gjithashtu edhe si një shenjë negative, e me qëllime për t’u pasur gjithmonë kujdes. Të lindurit në këtë shenjë shndërrohen plotësisht sa herë që gjërat u dalin nga kontrolli, e jo vetëm. Edhe kur gjërat në jetën e tyre shkojnë vaj, Gaforret kanë gjithmonë diçka për t’u ankuar dhe sulmuar të tjerët. Nuk e kanë aspak problem të shpifin pas krahëve tuaj dhe t’ju ulin reputacionin para të tjerëve.

(Kosova Sot Online)