Si t’i përdorni lëvoret e mollës për një lëkurë të pastër

  • E.K /
  • 25 April 2021 - 09:04
 Si t’i përdorni lëvoret e mollës për një lëkurë të pastër

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve të bukurisë shkaktohen shumë probleme me lëkurën. Një mënyrë natyrale për t’i dhënë zgjidhje këtij problemi është lëvorja e mollës.

Maskë për lëvoren e mollës dhe domate

Kjo maskë është e dobishme për një lëkurë të butë dhe të shkëlqyeshme. Për më tepër, kjo maskë vepron gjithashtu si pastrues, si dhe krem ​​hidratues. Bëni një pastë me këto dy përbërës dhe aplikojeni për 20 minuta.

Mollë dhe bollgur

Jo vetëm lëvorja e mollës, molla është gjithashtu e dobishme për lëkurën. Bëni një pastë me dy lugë gjelle pure molle dhe tërshërë. Vendoseni në lëkurë për 20 minuta. do t’ju ndihmojë të merrni lëkurë të pastër.

Lëvorja e mollës me mjaltë

Lëvorja e mollës përmban acide natyrore, të cilat heqin pikat e zeza dhe pikat e bardha. Për të përdorur mollën si pastrues natyral, përzieni një lugë gjelle lëng molle, mjaltë dhe 2 lugë qumësht. Masazhoni fytyrën, qafën me këtë pastë. Më pas lajeni me ujë të ftohtë për të marrë lëkurë të pastër.

(Kosova Sot Online)