Trendi më i madh i modës këtë vjeshtë do të jetë një kombinim i të kuqes së ndezur dhe rozës

  • G.G /
  • 05 korrik 2021 - 11:30
Trendi më i madh i modës këtë vjeshtë do të jetë një kombinim i të kuqes së ndezur dhe rozës

Shfaqjet e modës që janë zhvilluar gjatë ditëve të fundit, veçanërisht ajo e stilistit Jacquemus, kanë njoftuar tendencat e modës për vjeshtën e vitit 2021, midis të cilave bie në sy kombinimi "bllok i ngjyrave" me të kuqe të ndezur dhe rozë ciklamen.

Pavarësisht nga vera dhe kushtet që lejojnë një mori ngjyrash konfliktuale, Jacquemus u dha përparësi dy ngjyrave të ndritshme, megjithëse koleksionit nuk i munguan pjesët me ngjyra neutrale.

Në shfaqjen e modës të markës Simon Porte për sezonin vjeshtë / dimër 2021, i cili u mbajt në Paris, projektuesi tematizoi kthimin e ciklamenit të ashpër në tonet rozë dhe të kuqe të ndezur në koleksionin e tij në natyrë.

Me emrin e zgjuar "La Montagne", që do të thotë mal në frëngjisht, koleksioni i veshjeve për burra dhe gra shënoi një kthim në pistë për Jacquemus, shfaqja e fundit e modës e të cilit me një audiencë u mbajt në fushat përrallore të livandës në Provence në 2019.

"Për këtë koleksion, pas një viti kaq specifik, unë doja të bëja njerëzit së bashku dhe të ndaja atë moment të modës së bashku," shkroi Jacquemus në një deklaratë të postuar në secilën vend në shfaqjen e mbajtur në studion gjigante të filmit në Cité du Cinéma.

Marka, e cila hoqi dorë nga prezantimi i koleksionit për pranverë / verë 2021, ofroi pjesë që të kujtonin pajisjet e alpinizmit, ndër të cilat mund të gjendeshin pantallona të shkurtra çiklizmit dhe pantofla të veshura me lesh.

E cila është provë se prirja e rehatisë që filloi me distancën pandemike dhe shoqërore do të vazhdojë të mbretërojë kur të kthehemi në jetën normale.

Së bashku me Bella Hadid dhe Kendall Jenner, të cilët u kthyen në pistë pas një pauze të shkurtër, Jacquemus mblodhi së bashku një mori modelesh të famshëm, përfshirë holandezen Jill Kortleve.

Përveç kombinimit të mrekullueshëm të ngjyrave të ndritshme, modelet mbanin pjesë të njohura me një ngjyrë në pistë, si dhe pjesë në rërë "nudo" dhe hije ngjyrë bezhë që përputhen më mirë me emrin e koleksionit.

Jacquemus themeloi markën e tij të modës Simon Porte në 2015 dhe në një kohë relativisht të shkurtër që nga fillimi i saj ka arritur të mbledhë një mori tifozësh të famshëm, përfshirë Hailey Bieber dhe këngëtaren Rosalía, të cilët morën pjesë në shfaqje.

(Kosova Sot Online)