Sekreti i Gigi Hadid për buzët e saj tërheqëse

  • G.G /
  • 10 August 2021 - 12:43
Sekreti i Gigi Hadid për buzët e saj tërheqëse

Mund të themi se disa modele janë thjesht të destinuara nga natyra për t’u bërë supermode me Gigi Hadid, pa dyshim, që i përkasin kësaj kategorie. Modelja e suksesshme, dhe së fundmi Manuela, e cila ka punuar me kompanitë kryesore në mbarë botën si Tommy Hilfiger dhe Tom Ford, lehtë mund të jetë krenare që është një nga fytyrat më karakteristike të brezit të saj.

Pra, ka shumë që përpiqen të mësojnë sekretet e bukurisë së supermodeles për t’i kopjuar ato dhe të kenë rezultate po aq mbresëlënëse, siç është sekreti i bukurisë që i ofron buzët e saj tërheqëse dhe me lëng, pa asnjë metodë invazive.

Sekreti i Gigi Hadid për buzët me lëng

Pjesa më e madhe e paraqitjes së Hadid është për shkak të gjeneve të mira që ajo dhe motra e saj, Bella, trashëguan nga nëna e tyre e bukur, Yolanda Hadid, me supermodelen që i pranoi Elle se ajo zakonisht lë lëkurën e saj për të bërë punën e tij dhe se ai pothuajse asnjëherë lëndoi vetullat e saj.

Sidoqoftë, pavarësisht nga tiparet e saj fizike, me një përvojë kaq shumë vjeçare në pasarela, ajo ka zbuluar disa truke të zgjuara që theksojnë elementët tashmë mbresëlënës të fytyrës së saj. Ashtu si hakimi që i ofron buzët e saj tepër lëng. Pra ajo që bën Hadid është t’i lagë mirë buzët me një balsam buzësh në ngjyrë më të çelët se buzët, gjë që i bën të duken më të plota.

Pastaj ajo aplikon konturin nga skajet e buzëve në qendër dhe në fund buzëkuqi i saj më i errët duke e lënë qendrën e buzëve bosh, duke krijuar kështu efektin e theksuar, duke i bërë buzët e saj të duken më të mëdha në përgjithësi. Pasi të jenë zhdukur të gjitha produktet, Hadid fshin konturin me gishtin e saj, për një rezultat më natyral dhe jo aq të vendosur.

(Kosova Sot Online)