Cili është kuptimi i thellë që fshihet pas modelit të flokëve të preferuar të Megan Markle

  • A.P /
  • 05 shtator 2021 - 09:42
Cili është kuptimi i thellë që fshihet pas modelit të flokëve të preferuar të Megan Markle

Vitet e fundit, emri i Megan Markle ka monopolizuar interesin e mediave dhe njerëzve që duan të mësojnë gjithçka për anëtarët, edhe ata të mëparshëm, të familjes mbretërore britanike.

Stili i saj komentohet gjithmonë, ndërsa zgjedhja e veshjeve, rutina e kujdesit të fytyrës dhe grimi i saj janë objekt kurioziteti për të gjitha gratë. Një nga zgjedhjet e saj më karakteristike, prandaj, në lidhje me stilin e saj të flokëve është simite e mjekrës së ulët në lartësinë e qafës, e cila, pavarësisht se sa klasike dhe e zoti duket, fsheh një kuptim shumë më të thellë pas kësaj zgjedhjeje të veçantë.

Cili është kuptimi i thellë pas modelit të flokëve të preferuar të Megan Markle

Siç dihet, Markle u vu re për herë të parë nga publiku i gjerë kur ajo luajti në serialin e njohur televiziv “Kostum”. Sidoqoftë, sapo ajo filloi të takohej me Princin Harry, të gjithë filluan të dinë emrin e saj. Çifti u martua në vitin 2018 dhe që atëherë ata bëjnë titujt e gazetave rregullisht, si për mirë ashtu edhe për arsye jo aq lajkatare. Martesa e saj me Princin Harry sigurisht tregon një njeri me shumë ambicie, gjë që konfirmohet nga eksperti i marrëdhënieve me publikun Andy Bar në Closer.

“Unë plotësisht pres që ata të kenë kompaninë e tyre të prodhimit në pesë vjet dhe të bëhen edhe më të suksesshëm se ata që aktualisht dominojnë Hollywood -in. Unë mendoj se ajo dëshiron të marrë kurorën e Oprah, e cila është ironike, duke qenë se ajo i ka bërë asaj një presion të madh në Amerikë”, tha ndër të tjera ai.

Pra, ndërsa Markle është e fokusuar se si të arrijë qëllimet e saj, një zgjedhje personale që ndjek këtë arsyetim është modeli i flokëve të saj, duke i mbajtur flokët në një topus të ulët. Prandaj, Megan Markle, shpesh shfaqet me flokët e saj të kapur në një simite në lartësinë e qafës së saj, edhe në ditën e dasmës së saj. Stili është i thjeshtë por elegant dhe thuhet se ka një kuptim më të thellë për Dukeshën e Sussex. Parukeri i famshëm Tom Smith raporton se kur Markle i kthen flokët në një bisht të ulët, do të thotë që ajo po merr diçka shumë seriozisht.

“Ky model flokësh i veçantë për Markle shpejt bëhet një markë tregtare kur ajo dëshiron të tregojë se po merr diçka seriozisht,” shpjegoi Smith, duke shtuar se flokët i kishte mbajtur në mënyrë të ngjashme gjatë intervistës së saj me Oprah në mars. “Kapja e ulët i jep asaj një energji elegante, serioze dhe të fortë”, vazhdoi ai. “Megan ruan natyrën e saj të arritshme duke lënë pak pafajësi delikate rreth fytyrës së saj, gjë që parandalon që pamja e saj të duket shumë e ashpër, duke ndihmuar gjithashtu në modernizimin e stilit të flokëve”, shtoi Smith.

Në fakt, stilistja e famshme e flokëve vazhdoi të pranonte se gjatë situatave serioze, Markle shpesh i kap flokët si simite sepse lënia e flokëve të lëshuara do ta bënte atë të dukej “rinore, vajzërore dhe lozonjare”.

(Kosova Sot Online)