Këto trende të modës do të mbizotërojnë në zyrë këtë vjeshtë

  • G.G /
  • 10 shtator 2021 - 09:26
Këto trende të modës do të mbizotërojnë në zyrë këtë vjeshtë

Ka shumë mënyra për të mbledhur njohuri mbi tendencat e sezonit të ardhshëm. Thjesht bëni një “xhiro” nëpër faqet e të famshmve në Instagram si Bella Hadid ose Dua Lipa, shikoni se çfarë kanë postuar blogeret tuaja të preferuara, ose shikoni se çfarë po suportojnë miqtë tuaj.

Por, padyshim mënyra më e mirë është të shkosh direkt te burimet që kanë të gjitha informacionet e prapaskenave. Për tendencat e vjeshtës 2021, ekspertët kanë këto sugjerime:

Sipas Heather Gramston , shefe e veshjeve të femrave në Browns Fashion, koleksionet Vjeshtë/Dimër 2021 mishërojnë një ndjenjë të vërtetë emocioni dhe risie që bota ka kërkuar.

“Ne ishim të impresionuar nga niveli i krijimtarisë nga projektuesit, duke pasur parasysh kufizimet e izolimit. Pavarësisht ndikimit, kjo mund të ketë pasur në markat, veçanërisht dizajnerët e gjeneratës së ardhshme, ne u inkurajuam dhe u prekëm nga vendosmëria e tyre”, është shprehur ajo.

Ekspertët kanë ndarë disa nga tendencat që do të vini re kudo gjatë muajve të ardhshëm.

Xhaketa të shkurtuara

Xhins i frymëzuar nga veshjet e punës

Ngjyra të gjalla

Moda Cryptidcore

Jelekë triko

Shall komod 

Veshje të frymëzuara nga filma

Stili i fillimit të viteve 2000

Kthehuni në veshjen e zyrës

(Kosova Sot Online)